REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Serbijos prezidentas trečiadienį pranešė, kad visi iki gegužės pabaigos nuo COVID-19 pasiskiepiję šalies piliečiai gaus išmokas.

Serbijos prezidentas trečiadienį pranešė, kad visi iki gegužės pabaigos nuo COVID-19 pasiskiepiję šalies piliečiai gaus išmokas.

REKLAMA

Tai būtų pirmoji vakcinavimo už išmokas schema pasaulyje.

Ši Balkanų šalis yra įsigijusi milijonus dozių Vakarų, Kinijos ir Rusijos gamintojų vakcinų nuo koronaviruso ir trumpam tapo regioniniu vakcinacijos centru, suteikusi galimybę skiepytis užsieniečiams.

Tačiau vakcinavus 1,3 mln. iš 7 mln. Serbijos gyventojų, vakcinacijos tempai pradėjo lėtėti.

„Visi... kurie gaus vakciną iki gegužės 31 dienos, gaus po 3 tūkst. dinarų (25 eurus)", – prezidentas Aleksandras Vučičius paskelbė vietos žiniasklaidai.

Jis pridūrė, kad tokiu būdu iki mėnesio pabaigos tikimasi vakcinuoti 3 mln. gyventojų.

Pasak A. Vučičiaus, valstybė nori „atsilyginti žmonėms, kurie parodo atsakingumą“.

Tačiau prezidentas pridūrė, kad nepasiskiepiję valstybinio sektoriaus darbuotojai užsikrėtimo COVID-19 atveju negaus nedarbingumo išmokų.

REKLAMA
REKLAMA

Serbija nuo ketvirtadienio tikisi paspartinti vakcinacijos kampaniją, organizuodama skiepijimą prekybos centruose ir apdovanodama savanorius kuponais.

„Medicininėje literatūroje nesusidūriau su tokiu atveju, kad kam nors būtų mokama už paskiepijimą nuo COVID-19“, – sakė Serbijos epidemiologas Zoranas Radovanovičius naujienų agentūrai AFP.

REKLAMA

„Taigi, mes galime būti pirmieji ne tik Europoje, bet ir pasaulyje“, – pridūrė jis. 

Tačiau ekspertas perspėjo, kad tokia vakcinacijos forma gali turėti dvi puses.

„Tai paskatins vakcinuotis tuos, kurie gyvena ypač skurdžiai, tačiau sukels kitų pasipriešinimą“, – sakė Z. Radovanovičius.

„Logika yra tokia: jeigu valstybė man moka už tai, ką, jos teigimu, turiu padaryti dėl savęs, tai jau yra įtartina“, – kalbėjo jis.

Kai kurios bendrovės ragina savo darbuotojus skiepytis, siūlydamos jiems tam tikrų paskatų, o neturtingesnės Azijos ir Afrikos šalys iki pandemijos atsilygindavo tiems, kurie skiepydavosi vykdant kitas vakcinacijos kampanijas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų