Kapuose ragina sodinti šias gėles: Motinos dienai atrodys tobulai

Vis labiau šylant orams dauguma suskumba pasirūpinti artimųjų kapavietėmis. Dėl to renkamasi, kokias gėles sodinti, kad šioms reiktų kuo mažiau priežiūros ir jos kuo ilgiau žydėtų. Apie tai, kokias gėles verta sodinti ant artimųjų kapų papasakojo „Pamenu.lt“ projekto vadovė Laura Liutkauskienė. Moteris atskleidė, kad yra viena išskirtinė gėlių rūšis, kuri žydi ilgai, jų priežiūra paprasta, o kaina nėra didelė.
Patarimai Prieš 5 val.

Šiukštu neduokite šių produktų šunims: gresia net mirtis

Nors gamta dar mėgsta pokštauti, bet pavasaris įsibėgėja, o savaitgalis laukia maloniai šiltas. Artimiausi mėnesiai bus kupini pasivaikščiojimų, grilinimo ir iškylų su šeima, draugais bei mylimais šunimis.
Patarimai Prieš 7 val.

Šis aliejus padeda nuo nagų grybelio: išbandykite

Raudonėlis labiausiai žinomas kaip aromatingas prieskoninis augalas. Tačiau jis tinka ne tik picai ir makaronams pagardinti. Raudonėlio eterinis aliejus turi daug naudingų žmogaus sveikatai savybių – mažina kosulio ir peršalimo simptomus, dezinfekuoja, slopina uždegiminius procesus. Jis naudojamas ir kūno priežiūros produktuose, parfumerijoje bei aromaterapijoje. Šiame straipsnyje papasakosime apie raudonėlio eterinio aliejaus teikiamus privalumus ir jo naudojimo būdus.
Patarimai Prieš 9 val.

Sulauksite dvigubo česnako derliaus: štai, ką reikia padaryti

Norint sulaukti gero ir gausaus česnakų derliaus, be papildomo tręšimo neapsieisime. Tačiau svarbu žinoti, kokių trąšų jiems reikia ir kada trešti česnakus. Vegetacijos laikotarpiu česnakai tręšiami ne vieną kartą, todėl reikėtų nepraleisti tinkamo tręšimui laiko. Toliau dalinamės konkrečiais ir aiškiais patarimais, kada tręšti česnakus.
Patarimai Prieš 9 val.

Birutė ir Vytautas jau valgo savo augintus agurkus: atskleidė, kaip pavyko

Vilniečiai Birutė ir Vytautas Milimavičiai jau džiaugiasi savo pirmuoju agurkų derliumi.   „Pirmas derlius tėvų balkone!“, – socialinio tinklo „Facebook“ grupėje „Daržininkų užrašai“ dalinasi vilniečių dukra Jurgita.   Agurkus užaugino balkone Birutė ir Vytautas pasakoja, kad tokio derliaus pavyko sulaukti anksti sudaiginus sėklas ir daigus pasodinus į kokybišką augalinį gruntą.    „Daigai sodinami į permatomą vazoną, kad šaknys gautų šviesos.
Patarimai Prieš 10 val.

Vilniuje naujos vietos atveria duris: nuo pirties kalėjime iki romantiškų pasivaikščiojimo takų

Kiekvienais metais Vilniuje duris atveria naujos ir išskirtinės vietos, kurias būtina aplankyti ir taip turėti įsimintinas patirtis. Skaitytojams pristatome vienas įdomiausių ir naujausių vietelių. Kai kurios jau atviros visuomenei, kitomis bus galima džiaugtis vėliau šiais metais. Naujos vietos laukia lankytojų Lukiškių pirtis. „Ivãnas Muša Gongã” pirtys Vilniuje tampa ne tik pamėgtomis atsipalaidavimo vietomis, bet ir tikru miesto simboliu.
Patarimai Prieš 14 val.

Kamuoja energijos trūkumas? Štai, kas jums padės

Dietologai ir medicinos ekspertai teigia, kad pakeitus vartojamus maisto produktus ir gėrimus, galite pakelti savo energijos lygį ir atsikratyti nuovargio – štai, ką reikia daryti, kad jaustumėtės energingesni. Remiantis mitybos ir fizinės būklės stebėjimo programėlės „MyFitnessPal“ apklausos duomenimis, žemas energijos lygis yra viena iš pagrindinių moterų sveikatos problemų.

Pasakė, ar reikia lupti rabarbarus: kiti daro neteisingai

Rabarbarai – nuo seno lietuviams žinoma, tačiau pastaraisiais metais atgimimą išgyvenanti daržovė. Gintarė Kitovė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė sako, kad maloniu rūgštumu jie praturtina ne tik pyragus, bet ir be galo skaniai dera sveikose salotose ar prie įvairių mėsos patiekalų. Lupti ar nelupti? Priklausys nuo 2 dalykų Rabarbarai – kone privalomas pavasario ir ankstyvos vasaros patiekalų ingredientas.

Nekubėkite griebtis vaistų: šią žolelę vadina tikra aukso gysla

Nuolat kintant oro sąlygoms, su šlapimo pūslės problemomis gali susidurti dažnas žmogus. Visgi šlapimo pūslės problemų gydymas gali būti pagrįstas natūraliomis priemonėmis, tarp jų ir žolelėmis. „Net nepamenu, kada paskutinį kartą sugriebė mane šlapimo pūslė. Tikrai seniai. Bet… stiprūs pavasariniai vėjai privertė prisiminti tuos nemalonius pojūčius. Na ką gi… Teko pasikartoti kokios žolelės galėtų padėti.
Patarimai 2024-04-23

Šiandien Lietuvoje – ypatinga diena: atskleidė, kokie orai laukia mūsų

Balandžio 23-iąją Lietuvoje minimos Jurginės. Nuo seno šią dieną buvo švenčiama gyvulių globėjo Ganiklio ir žalumos dievo Jorio garbinimo šventė. Profesorius, etnologas Libertas Klimka pasakoja, kad remiantis senaisiais lietuvių papročiais, Jurginės – labai svarbi šventė, reiškianti ganiavos pradžią. „Lietuviška patarlė sako: „Šventas Jurgis tvartus atidaro“, o rudenį šv. Martynas juos uždaro. Tai labai svarbus ciklas, kuomet galvijai buvo ganomi lauke“, – pasakoja profesorius.
Patarimai 2024-04-23

Pamatę, kas vyksta kelyje, kauniečiai griebė telefoną: to matę nebuvo

Sekmadienio vakarą Vaišvydavoje, Didžioje gatvėje, užfiksuotas besiblaškantis briedis. „Vaišvydavoj 18.00 val. briedis laksto po kelią“, – vaizdo įrašu su naujienų portalu „Kas vyksta Kaune“ sekmadienį dalijosi skaitytojas. Kaip matyti vaizdo įraše, besiblaškantis miško žvėris užfiksuotas Didžioje gatvėje.

Vos už 1 veiksmą savo kieme – bauda iki 300 eur: nesakykite, kad neįspėjo

Žolės deginimas – kiekvieną pavasarį ir rudenį aktuali tema. Deja, kad ir kiek informacijos būtų apie žolės deginimo daromą žalą gamtai bei už tai gresiančias baudas, kasmet vis tiek atsiranda žmonių, kurie to nepaiso. Dauguma žolę deginančių asmenų teigia, jog tai pagerina dirvožemį, jis tampa derlingesnis, žūsta ligų sukėlėjai ir kenkėjai. Tačiau šiame straipsnyje šį mitą paneigsime. Taip pat aptarsime, kodėl draudžiamas žolės deginimas, kuo jis kenksmingas ir kada taikomos išimtys.

Pelėsio neliks nė žymės: štai, kas padės

Ekspertė atskleidė, kad naudojant įprastą valymo priemonę pelėsio šalinimui iš tikrųjų galite tik paskatinti pelėsio veisimąsi ir dauginimąsi. Daugybėje namų atėjus šaltiems ir drėgniems orams dažnai atsiranda pelėsis. Jis gali ne tik sugadinti jūsų turtą, bet ir sukelti daugybę sveikatos problemų, pavyzdžiui, čiaudulį, slogą, paraudusias akis ar odos bėrimą.
Patarimai 2024-04-23

Kaune – neeilinis gamtos reiškinys: pamatyti kviečia visus

Nors orai šiluma nelepina, tačiau Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sodo didysis tulpių žydėjimas jau pasirengęs tikram spalvų sprogimui: trečiąją balandžio savaitę pradėjo masiškai skleistis Darvino hibridai, Fosterio, pilnavidurės tulpės, pradeda skleistis Triumfo ir net tokios įprastai vėlyvos kaip lelijažiedės, papūginės ar Coronet tulpės, rašoma VDU Botaniko sodo pranešime.
Patarimai 2024-04-22

Nagų ir pėdų grybelį įveikite be vargo: štai, kas padės

Pėdų grybelis gali būti ne tik nepatogus, bet ir gana įkyrus sveikatos sutrikimas, su kuriuo žmonės susiduria visame pasaulyje. Nepaisant šiuolaikinių gydymo metodų, daugelis vis dar susiduria su šia problema.  „Camelia“ vaistininkė Greta Šimkė  ir „Eurovaistinės“ vaistininkė Jelena Deksnienė pasakoja apie pėdų grybelio atsiradimo priežastis bei prevenciją. G. Šimkė sako, kad atšilus orams, pėdų grybelis tampa gana dažnu svečiu.

Gamtos ženklus suprantanti Kristina pasakė, kada ateis šiluma

Jau ilgą laiką besitęsianti žiema ir niūrūs, pilki orai skatina laukti pirmųjų saulės spindulių, žaliuojančių medžių ir  ryškių gamtos spalvų. Kristina gamtos ženklus stebi jau nuo vaikystės ir puikiai supranta, ką jie pranašauja apie būsimus orus.    Moteris stebi gamtą: miškus, paukščius, skruzdėlynus ir pagal tai gali pasakyti, kokie orai laukia.   Kristina sako, kad dažnai stebi skruzdėlynus ir pagal juos sprendžia, kokie gali būti tolimesni orai.

Pasakė, kas kiek laiko reikia skalbti liemenėlę: kitos to nežino

Kai reikia skalbti, paprastai laikomės vienos pagrindinės taisyklės: jei ką nors dėvime visą dieną, tai, kai tik nusirengiame, keliauja į skalbinių dėžę. Tačiau kažkodėl liemenėlėms, ypač mėgstamiausioms, taikome kitokius standartus. Neretai tą pačią liemenėlę dėvime kasdien visą, tačiau kas kiek laiko reikėtų jas skalbti? Žinoma, yra privalumų, kai liemenėles skalbiame reguliariai, o ne kas kiek laiko.

Profesorius Unikauskas išdavė aukso vertės žoleles: įsidėmėkite

Vaistažolių vartojimas gali būti tikra pagalba negaluojant. Visgi dažnai vartojant vaistažoles, gali atsirasti pašalinių simptomų, kurių nevalia ignoruoti. TV3 laidos „Kviečiame daktarą“ vedėjas Alvydas Unikauskas pasakoja apie vaistažolių naudą ir galimus šalutinius poveikius. Į laidą pakviesta laboratorinės medicinos gydytoja Eglė Marciuškienė sako, kad „vaistažolė“ yra sudurtinis žodis, reiškiantis, kad augalas gydo.

Šis augalas taps sodo puošmena: ragina pasisodinti

Snaputis (lot. geranium) yra žydintis snaputinių augalų genties augalas, paplitęs beveik visame pasaulyje. Snapučių rūšių žinoma apie 380. Pavadinimas galimai kilęs iš graikų kalbos, kadangi graikų kalboje žodis „geranos“ reiškia gervę, o snapučio subrandinti vaisiai yra panašūs į gervės snapą.  Augalas ypatingas tuo, kad yra nelepus, atsparus ligoms, gali augti beveik visur, iš vieno kero išaugindamas ilgus, išsišakojusius, nemažą plotelį žemės galinčius padengti stiebus.
Patarimai 2024-04-21

Pasakė, kas kiek laiko reikia keisti apatinius: kiti to nedaro

Žinome, kaip sunku išsiskirti su mylima apatinių pora, kuri laikoma apatinių stalčiaus gale. Tačiau svarbu žinoti, kada su jomis atsisveikinti. Taigi, kaip dažnai turėtumėte keisti apatinį trikotažą? Tai nėra populiari tema tarp draugų ir tikrai ne ta, apie kurią kalbama važiuojant į mokyklą. Toliau pateikiame viską, ką reikia žinoti apie tai, kaip dažnai turėtumėte keisti apatinius. Nėra vieno universalaus varianto, kai kalbama apie tai, kaip dažnai turėtumėte keisti apatinius drabužius.
Į viršų