• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Laikas, kuris liko iki 2024 m. Paryžiaus olimpiados tirpsta tarsi sniegas atėjus pavasariui, tad tuo pačiu ir galimybių iškovoti kelialapius į didžiausią pasaulyje sporto renginį, dėl kurių varžosi ir lietuviai, lieka vis mažiau.

Laikas, kuris liko iki 2024 m. Paryžiaus olimpiados tirpsta tarsi sniegas atėjus pavasariui, tad tuo pačiu ir galimybių iškovoti kelialapius į didžiausią pasaulyje sporto renginį, dėl kurių varžosi ir lietuviai, lieka vis mažiau.

REKLAMA

Tokijuje, kur pastarąjį kartą vyko olimpiada, Lietuvai atstovavo 42 sportininkai – mažiausiai nuo pat 1924 m. (po nepriklausomybės atkūrimo mažiausiai sportininkų – 47 – dalyvavo 1992 m. olimpiadoje). 

Kaip ne kartą yra prognozavę ir pabrėžę Lietuvos tautinio olimpinio komiteto LTOK atstovai, ne mažesnio skaičiaus sportininkų iš mūsų šalies tikimąsi ir šiemet. Tik ar taip iš tikrųjų ir bus, labai priklausys nuo to, kaip susiklostys vienos iš paskutinių, skirtingų sporto šakų atrankų.

Vasaros olimpinėse žaidynėse lietuviai pirmą kartą dalyvavo 1924 m., kur mūsų šalies vardą gynė 13 sportininkų. Iš viso olimpiadose Lietuva yra iškovojusi 6 aukso, 7 sidabro ir 13 bronzos medalių. 

REKLAMA
REKLAMA

Pagal dabartinį sąrašą, Lietuvos olimpinėje rinktinėje Paryžiaus žaidynėms yra 34 sportininkai.

Paryžiaus olimpinės žaidynės vyks liepos 26-rugpjūčio 11 dienomis. Oficiali žaidynių transliuotoja Lietuvoje yra TV3 televizija.

REKLAMA

Sporto sirgalių akys daugiausia krypsta į Lietuvos krepšinį

Vienas esminių dalykų, kuris sporto sirgalius nuvylė praėjusioje olimpiadoje, tai, kad joje pirmą kartą po šalies nepriklausomybės atkūrimo nežaidė Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė. Jai nepavyko įveikti Kaune vykusios olimpinės atrankos, kai buvo pralaimėta Slovėnijai.

Tad natūralu, kad lietuvių, kaip krepšinio tautos, lūkestis šį kartą matyti šalies krepšininkus besivaržančius olimpiadoje yra labai didelis.

REKLAMA
REKLAMA

Krepšinio rinktinei įveikus olimpinę atranką, gerokai išaugtų ir bendros Lietuvos olimpinės rinktinės dydis. Tik, neužbėgant įvykiams už akių, krepšininkams pirmiausia tolimajame Puerto Rike liepos 27 – rugpjūčio 11 dienomis reiks sėkmingai įveikti atranką.

Nemažai vilčių įveikti olimpinę atranką prideda tai, kad, pasak Lietuvos krępšinio federacijos (LKF) vadovo Vydo Gedvilo, rinktinėje žaisti neatsisakė nė vienas į ją kviestas žaidėjas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Šiai dienai nė vienas neatsisakė žaisti Lietuvos krepšinio rinktinėje. Jei praeitais metais pasaulio čempionate buvo problema, kaip surinkti, tai šį sezoną bus treneriui problema, kaip pačius geriausius atrinkti į rinktinės dvyliktuką”, – geras naujienas neseniai vykusioje spaudos konferencijoje pristatinėjo LKF prezidentas Vydas Gedvilas. 

Lietuvos krepšininkų atrankoje lauks tokių šalių kaip Meksika, Dramblio Kaulo Krantas Puerto Rikas, Italija, Bahreinas rinktinės.

REKLAMA

Į olimpiadą kelialapio taip pat siekia ir Lietuvos vyrų bei moterų 3x3 krepšinio rinktinės. 

Vyrai jau pradėjo žaisti atrankoje Ucunomijoje (Japonija). Na, o jei lietuviams nepavyktų užsitikrinti vietos olimpinėse žaidynėse jau šiame turnyre, tam bus dar ir antroji proga gegužės 16-19 d. Debrecene (Vengrija) vyksiančioje pagrindinėje olimpinėje atrankoje, kurioje šešiolika komandų išsidalins paskutiniuosius tris kelialapius. 

Debrecene, atrankoje žais ir Lietuvos moterų 3x3 krepšinio rinktinė.

Tarp ramybės ir atkaklaus svajonės siekimo

Olimpiniai kelialapiai skirtingose sporto šakose užsitikrinami skirtingai. Tad vieniems jie jau seniai nusėdę kišenėje ir belieka ramiai ruoštis svarbiausiems startams Paryžiuje, kai tuo tarpu kiti iki paskutinių akimirkų atkakliai pluša, kad dar spėtų pagauti olimpinę svajonę.

REKLAMA

Teisę varžytis Paryžiaus olimpinėse žaidynėse jau yra iškovojęs burys plaukikų: Danas Rapšys, Rūta Meilutytė, Aleksas Savickas, Kotryna Teterevkova, Tomas Navikonis, Tomas Lukminas ir Rokas Jazdauskas. 

Taip pat gausiai olimpiadoje turėsime irklavimo atstovų, kadangi jau aišku, kad šaliai atstovaus keturvietę baidarę irkluojantys Simonas Maldonis, Mindaugas Maldonis, Ignas Navakauskas ir Artūras Seja. Dvivietę baidarę irkluos Andrejus Olijnikas ir Mindaugas Maldonis, vienvietę valtį irkluos Viktorija Senkutė, porinių dviviečių valčių klasėje varžysis Dovilė Rimkutė ir Donata Karalienė, pavienių dviviečių valčių klasėje savo pajėgumus bandys įrodyti Kamilė Kralikaitė ir Ieva Adomavičiūtė, taip pat vienviečių valčių klasėje varžysis Dovydas Nemeravičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kas be ko, kad tik aukščiausių rezultatų visi lauks iš jaunojo disko metimo supertalento Mykolo Aleknos, bet ne mažiau tikėsis ir iš kito disko metiko Andriaus Gudžiaus, kurie pirmieji iš lengvaatlečių užsitikrino kelialapius ir jau kurį laiką ramiai ruošiasi olimpiadai. 

Disko metimo atstovę tikrai turėsime ir moterų tarpe, kadangi olimpinį normatyvą neseniai įvykdė ir disko metikė Ieva Gumbs.

Labai tikėtina, kad lengvaatlečių olimpiadoje bus kur kas daugiau. Na, o kiek jų bus, paaiškės jau netrukus.

REKLAMA

Kol kas dėl kelialapių reitingų sistemoje konkuruoja ir realią galimybę startuoti Paryžiuje turi tokie atletai kaip: bėgikės Modesta Justė Morauskaitė, Gabija Galvydytė bei Greta Karinauskaitė, šuolininkės į aukštį Urtė Baikštytė bei Airinė Palšytė, trišuolininkės Dovilė Kilty ir Diana Zagainova, ieties metikai Liveta Jasiūnaitė ir Edis Matusevičius, septynkovininkė Beatričė Juškevičiūtė, ėjikas Marius Žiūkas. 

Kelialapį į olimpiadą turi ir Tokijuje vienintelį Lietuvai medalį iškovojusi penkiakovininkė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė, kuri sporto sirgalius jau pripratinusi prie medalių, tačiau, tikėtina, kad šį kartą daugiau vilčių nei į ją, bus dedama į olimpinę debiutantę, puikiai breiko aikštelėje atrodančią ir jau ne vieną aukštą apdovanojimą tarptautinėse varžybose pelniusią Dominiką Banevič. 

REKLAMA

Paryžiuje turėsime ir du dviračių treko atstovus – Vasilijų Lendelį bei Oliviją Baleišytę, du žirginio sporto atstovus – Aistį Vitkauską ir Justiną Vanagaitę bei du biuruotojus – Viktoriją Andrulytę ir Rytį Jasiūną.

Jau trečiose asmeniškai olimpinėse žaidynėse dalyvaus gimnastas Rokas Tvorogalas, o kol kas vienintelį kelialapį imtynininkų tarpe turi Mindaugas Venckaitis, tačiau imtynių atstovai turi vilties dar bent vieną kelialapį iškovoti gegužės viduryje vyksiančioje pasaulinėje atrankoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kol kas liūdnokai ir nuviliančiai situacija atrodo, tačiau vilties šiaudų vis dar yra Lietuvos boksininkų pasaulyje

Kovo mėnesį pirmajame atrankos turnyre nesėkmių palydėti boksininkai deda viltis į antrąjį ir paskutinį olimpinį atrankos turnyrą Bankoke (Tailandas), kuris įvyks gegužės 23–birželio 3 d. Be to, bokso federacija vis dar turi vilčių, kad ir Eimantui Stanioniui po įvykusios profesionalios bokso kovos pavyks spėti pasirodyti olimpinėje atrankoje.

REKLAMA

Iki pat paskutinės akimirkos viltis prasibrauti į olimpiadą vis dar puoselėja ir paplūdimio tinklininkių duetas – Monika Paulikienė ir Ainė Raupelytė, kurios renkasi reitingo taškus dalyvaudamos įvairiose pasaulinėse varžybose. Pagal reitingą kelialapių į olimpiadą tinklininkėms bus išdalinta 18, o reitinge Lietuvos tinklininkės šiuo metu balansuoja ant ribos – yra 17 vietoje.

Skaičiuojama, kad šiemet Paryžiaus olimpiadoje iš viso dalyvaus 10 tūkst. 500 sportininkų iš viso pasaulio. Jie varžysis 32 sporto šakose. 

Žaidynėse debiutuos net keturios sporto šakos: breikas, riedlenčių sportas, sportinis laipiojimas ir banglenčių sportas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų