REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kai reikia skalbti, paprastai laikomės vienos pagrindinės taisyklės: jei ką nors dėvime visą dieną, tai, kai tik nusirengiame, keliauja į skalbinių dėžę. Tačiau kažkodėl liemenėlėms, ypač mėgstamiausioms, taikome kitokius standartus. Neretai tą pačią liemenėlę dėvime kasdien visą, tačiau kas kiek laiko reikėtų jas skalbti?

Kai reikia skalbti, paprastai laikomės vienos pagrindinės taisyklės: jei ką nors dėvime visą dieną, tai, kai tik nusirengiame, keliauja į skalbinių dėžę. Tačiau kažkodėl liemenėlėms, ypač mėgstamiausioms, taikome kitokius standartus. Neretai tą pačią liemenėlę dėvime kasdien visą, tačiau kas kiek laiko reikėtų jas skalbti?

REKLAMA

Žinoma, yra privalumų, kai liemenėles skalbiame reguliariai, o ne kas kiek laiko. Be akivaizdesnių veiksnių, tokių kaip kvapas ir bendra švara, reguliarus skalbimo grafikas taip pat padės prailginti apatinių drabužių tarnavimo laiką. Toliau ekspertai svarsto, kaip dažnai skalbti liemenėles, ir dalijasi geriausiais skalbimo patarimais, rašo instyle.com.

Kaip dažnai turėtumėte skalbti liemenėles?

„Kadangi dėvint liemenėlės tiesiogiai liečiasi su oda, rekomenduojame skalbti liemenėles kas kelias dienas“, – „InStyle“ sako „Tide“ vyresnioji mokslininkė Sammy Wang, MSE.

REKLAMA
REKLAMA

„Mūsų kūnas visą dieną išskiria nešvarumus, tokius kaip prakaitas ir odos ląstelės, kurie patenka ant dėvimų drabužių, liečiančių mūsų odą. Tai apima ir liemenėles. Ypač prakaitas gali įsigerti į liemenėles“.

REKLAMA

„The Laundress“ produktų specialistė Madeline Miller sutinka ir rekomenduoja skalbti liemenėles kas du–tris kartus. „Apskritai ploną nėriniuotą apatinį trikotažą galima skalbti rečiau, jei jis naudojamas ypatingoms progoms, o kasdienius sintetinius ir medvilninius drabužius galima skalbti reguliariai.“

Vienintelė šios taisyklės išimtis – sportinės liemenėlės, sako Beth McCallum, valymo ekspertė ir svetainės Oh So Spotless autorė. „Tokias liemenėles turėtumėte skalbti po kiekvieno dėvėjimo, nes jose susikaupia daug daugiau prakaito“, – sako ji.

REKLAMA
REKLAMA

Ar galite pakartotinai dėvėti liemenėles?

„Prieš skalbdami visada patikrinkite gamintojo priežiūros etiketę, bet mes rekomenduojame skalbti liemenėles kas kelis kartus, naudoti švelnių drabužių maišelį ir džiovinti ore, kad pailgintumėte liemenėlės tarnavimo laiką“, – priduria Wang.

Pasak apatinio trikotažo prekės ženklo „Le Mystere“ viceprezidentės Jessicos Pfiste, yra nedidelė išlyga dėl pakartotinio liemenėlės dėvėjimo, net jei visą dieną neprakaitavote.

„Nedėvėkite liemenėlės dvi dienas iš eilės“, – sako ji „InStyle“. „Jei taip darysite, nesuteiksite pluoštui pakankamai laiko pailsėti ir atsitraukti, o tai reiškia, kad jūsų nugaros juostelė gali susidėvėti anksčiau laiko.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kas nutiks, jei liemenėles skalbsite ne taip dažnai?

„Nedažnai skalbiant liemenėles, ant liemenėlių gali kauptis kūno nešvarumai, tokie kaip prakaitas, ir odos ląstelės, dėl kurių ilgainiui gali atsirasti blogas kvapas ir net likučiai“, – įspėja Wang.

Ir, pasak Miller, bet kokios ant liemenėlės likusios bakterijos gali sukelti erzinančių odos problemų, tokių kaip sudirgimas ar bėrimas.

Kad nesusidurtumėte su šiomis problemomis, Wang rekomenduoja liemenėlėms skalbti reguliariai naudoti aukštos kokybės skalbimo priemones.

Ar turėtumėte skalbti įsigytą liemenėlę?

Drabužių neskalbimas juos nusipirkus turi pasekmių, todėl visi skalbimo ekspertai, su kuriais kalbėjomės, teigia, kad liemenėlę svarbu išvalyti dar prieš ją dėvint.

REKLAMA

„Gamintojai dažnai naudoja apdailos medžiagas ant naujų audinių dėl estetinių sumetimų“, – „InStyle“ sako Wang. „Be to, jei perkate parduotuvėje, daiktą prieš jus galėjo išbandyti kas nors kitas.“

Ne tik tai, Miller primena mums, kiek komponentų naudojama kiekvienai liemenėlei pagaminti – nuo petnešėlių iki tinklelio medžiagos, kartu su daug darbo reikalaujančiu procesu, kurio metu sukuriamas visas vienas daiktas.

„Tai reiškia, kad gamybos proceso metu liemenėlę liečia daug žmonių“, – sako ji. „Prieš pridėdami liemenėlę prie odos, norėsite įsitikinti, kad nuplaunate visus galimus mikrobus, su kuriais liemenėlė galėjo turėti sąlytį.“

REKLAMA

Patarimai, ką daryti ar ko vengti skalbiant liemenėlę?

Profesionalai teigia, kad yra dvi gudrybės, galinčios prailginti liemenėlės tarnavimo laiką: jei dedate liemenėlę į skalbimo mašiną, naudokite tinklinį skalbinių maišelį, skirtą švelniems drabužiams. Tada, užuot dėjusios liemenėlę į džiovyklę, pakabinkite ją ir leiskite išdžiūti ore.

„Jei liemenėlės ir apatiniai drabužiai su nėriniuotomis detalėmis ir apvadais bus dedami į skalbyklę laisvai, dėl trinties į kitus skalbinius skalbyklėje jie gali pradėti trūkinėti ir išsitampyti“, – sako A. Wang.

„Jie gali susipainioti, išsitempti, o elastiniai elementai gali pradėti byrėti, todėl jūsų buvusi mėgstamiausia liemenėlė gali likti laisva ir blogai prigludusi. Dedant liemenėles į švelnių drabužių maišelį ši problema išsprendžiama, nes liemenėlės laikomos atskirai nuo kitų drabužių, taip sumažinant žalingą trintį skalbiant.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vandens temperatūra taip pat svarbi. „Karštas ar šiltas vanduo gali pažeisti švelnius audinius, todėl rekomenduojame liemenėles skalbti šaltame vandenyje, kuris padeda prailginti drabužių tarnavimo laiką“, – sako Wang. „Be to, taip taupoma energija ir pinigai, nes sumažėja jūsų sąskaitos už elektrą.“

Taip pat Miller sako, kad liemenėles visada galite skalbti rankomis šiltame vandenyje, naudodami švelnią skalbimo priemonę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų