REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prieš keturiolika metų startavusi akcija „Darom“ šiemet keičia formatą: akcijos dalyviai patys turės ne tik rinkti šiukšles, bet ir jas išrūšiuoti, priduoti į atliekų surinkimo aikšteles arba išmesti miesto konteineriuose. Tačiau ne visi galvoja, kad toks formato keitimas yra geras sprendimas.

Prieš keturiolika metų startavusi akcija „Darom“ šiemet keičia formatą: akcijos dalyviai patys turės ne tik rinkti šiukšles, bet ir jas išrūšiuoti, priduoti į atliekų surinkimo aikšteles arba išmesti miesto konteineriuose. Tačiau ne visi galvoja, kad toks formato keitimas yra geras sprendimas.

REKLAMA

Į naujienų portalą tv3.lt kreipėsi Bukiškio kaimo seniūnaitis Artūras Semekinas. Jis pasakoja, kad pastarosiomis dienomis iš gyventojų susilaukia nemažai skambučių dėl šiais metais gegužės 7–8 dienomis vyksiančios akcijos „Darom“ naujų reikalavimų.

Anot gyventojų, didžiausia problema ta, kad šiais metais nebus bendrai surenkamos šiukšlės kaip būdavo anksčiau.

Nuo šių metų kiekvienas renkantis savarankiškai turės pristatyti šiukšles į stambiagabaričių atliekų aikšteles, nors tikrai ne visi turi galimybę jas ten nugabenti.

REKLAMA
REKLAMA

Nebus kur dėti surinktų šiukšlių

A. Semekinas teigia, kad tokio sprendimo nei jis, nei kaimo gyventojai nesupranta.

„Mano supratimu, tai visiškai nelogiškas sprendimas. <…> Ką darys tie, kurie neturi automobilio ir negali šiukšlių nuvežti? Ir šiaip, vežti šiukšles savo automobilyje, jūs to norėtumėte?“, – rašo jis.

REKLAMA

Dėl pasikeitusių reikalavimų kai kurie gyventojai pareiškė, kad akcijoje nedalyvaus, nors ir norėtų.

 „Yra tų, kurie nusprendė visai nedalyvauti, nes šiukšles reikia patiems rūšiuoti, išvežti, o rūšiavimas gan griežtas, tai tikrai daug kas atsisakė.

Aišku, yra ir aktyvesnių, kurie nori ir mato, kur tų šiukšlių daugiau susikaupė. Tai jie dar bando organizuotis. Bet koks tas tikras aktyvumas bus – matysime akcijos dieną“, – toliau pasakoja jis.

Nuo Bukiškio kaimo artimiausia stambiagabaričių atliekų aikštelė yra nutolusi 17 km. – ji yra Sudervėje.

REKLAMA
REKLAMA

Jei neturi automobilio, rankomis šiukšlių taip lengvai ten nenuneši, todėl seniūnijos atstovai kreipėsi pagalbos į Vilniaus rajono savivaldybę. Bet ir čia turėjo nusivilti – jie gavo atsakymą, kad gyventojams padėti negalės.

„Matot, pas juos biudžetai suskirstyti. Prašiau duoti kokį sunkvežimį, kad patys galėtume surinkti šiukšles. Bet pasirodo, kad aikštelė jų net priimti negalėtų, nes seniau būdavo kažkokia talonų sistema, kai išduodavo ūkio komunalininkams per „Darom akciją talonus. Jie su tais talonais atvažiuodavo į sąvartyną ir nemokamai priduodavo šiukšles. Dabar to nėra“, – naujienų portalui tv3.lt teigia A. Semekinas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Viena iš Sudervės aikštelės darbuotojų pasakojo, kad net ir ne akcijos metu prie aikštelės stovi ilga eilė, o pagal numatytą tvarką atvežti daugiau šiukšlių nei numatyta vienam žmogui nėra galima.

„Na, pasakyčiau, kad čia vargas, o ne akcija, ne kažkas gero, o visiems problema“, – sako seniūnaitis.

Akcija – ne šventė

Naujienų portalui tv3.lt akcijos „Darom“ komunikacijos vadovė Toma Buivydaitė sako, kad formato pasikeitimui įtakos turi pandemija ir, kad šios akcijos pagrindinis tikslas – ugdyti žmonių sąmoningumą, o ne surinkti kuo daugiau šiukšlių.

„Ne šiukšlių kiekyje esmė. Mes norime, kad žmonės pamatytų tą kelią nuo pradžios iki galo – surenka, išrūšiuoja, pamato, kokį kelią tos šiukšlės nukeliauja.

REKLAMA

Mes nebeskatiname surinkti šiukšlių, jas sumesti į vieną krūvą. O būtent su šia problema susidurdavo ir savivaldybės, kurios anksčiau organizuodavo jų išvežimą“, – teigia ji.

Paklausus, kur reiks dėti šiukšles tiems, kurie neturi galimybės jas išvežti į surinkimo aikšteles, T. Buivydaitė atsakė, kad visgi su savivaldybėmis ieškoma būdų, kaip tas šiukšles iki galo sutvarkyti.

„Net jeigu žmonės ir turės galimybę išvežti, o šiukšlės bus per didelės, neišeis pakrauti į automobilį ar priekabą, tai tos vietos vėliau bus peržiūrimos kartu su savivaldybėmis. Ir jei jos bus viešose vietose, o ne privačiose, mes ieškosime būdų, kaip jas sutvarkyti.

REKLAMA

Savo pusėje taip pat turime ir rėmėjus, kurie siūlosi išvežti 20 tonų padangų būtent iš tų vietų, kurios bus sužymėtos. Tai yra labai didelė pagalba savivaldybėms, nes jos kasmet moka didelius pinigus“, – sako ji.

Viešas vietas, kuriose bus paliktos didelės ar sunkiai išgabenamos šiukšlės, gyventojai galės jas pažymėti „Mes Darom“ mobiliojoje programėlėje.

Taip pat akcijos „Darom“ komunikacijos vadovė teigia, kad akcija nėra šventė, ji – paprasčiausia diena: „Ratai neįstato kažkokių kitokių sąlygų. Valyti aplinką galima kiekvieną dieną. Tai yra tiesiog paskatinimas žmonėms jungtis akcijos metu“.

Keturioliktus metus vyksiančioje akcijoje „Darom“ dalyvauja 60 šalies savivaldybių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų